Шановні ветерани війни в Афганістані, члени ваших сімей, учасники бойових дій на території інших держав!

 Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак… . Після другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на територіях 16-ти держав.  Але особливим рядком в історію локальних конфліктів вписана війна в Афганістані. Інтервенція до цієї країни була винятковою – і за масштабами, і психічними наслідками.

Афганська війна залишила тяжкі наслідки і для України. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожен четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - українець.

 Печальний підсумок війни і для України, нашої Хмельниччини і рідної Теофіпольщини, зокрема. «Чорний тюльпан» доставив на рідну землю тіла лейтенанта Григорія Попружного та рядового Федора Франчука. До болю гірко, що збільшується число колишніх воїнів-афганців, які відходять у вічність вже в мирний час.

Дорогі хлопці-афганці, славні воїни-інтернаціоналісти! Слава вам за мужність та вірність військовій присязі. Бажаю вам міцного здоров’я, великого щастя, добробуту, любові, хороших і вірних друзів, благополуччя в родинах.  Спасибі вам, що ви є! І це ще раз підтверджує, що наш народ – не знищений, а ми – славні нащадки козацтва, основними рисами характеру якого були  - волелюбність, дружба, взаємодопомога, незалежність. Хай завжди буде мирне, безхмарне небо над усією планетою.  Хай Бог береже всіх від зла, несправедливості, неправди та насильства!

З повагою, голова районної ради Андрій Петринюк.