Попіл Чорнобиля стукає в серце... .

26 квітня 2018 року минає 32 роки відтоді, як на Чорнобильській АЕС сталася жахлива аварія – вибухнув четвертий енергоблок. Пожежники, які першими героїчно почали гасити вогонь, наврят чи в той момент усвідомлювали, що вступили в нерівний смертельний двобій з некерованим атомом. Напевно, не надто замислювалися над спрпвжніми масштабами катастрофи, яку пізніше назвуть планетарною, і ті, хто опинився в епіцентрі: шахтарі, пілоти гелікоптерів, автомобілісти, будівельники, інженери, науковці, журналісти, - всі, хто ціною власного життя і здоров’я захистив Україну від ядерної стихії. Стихії в рази смертельнішої за окрему війну. І не лише Україну вони захистили. Без перебільшення вони захистили Європу та світ. Памятати про учасників того подвигу, багатьох з яких з нами вже, на жаль, немає, шанувати їх, підтримувати, соціально захищати – святий обовязок.

Заступник голови районної ради Роман Непотас зустрівся цього дня з колективом Теофіпольської пожежної частини. У своєму виступі Роман Григорович окреслив виняткову роль пожежних місцевої частини м. Чорнобиль у боротьбі з розбурханим реактором. Адже саме вони були першими ліквідаторами вогняної стихії. Отець Василь Крисак, благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату, митрофорний протоієрей  відправив панахиду за тих, в кого відібрав життя мирний атом.

 Нестерпний біль торкнувся і наших земляків. Не за почесті, не за нагороди і пільги, а за велінням совісті, виконуючи свій громадянський обов’язок, боролися з розбурханим реактором наші теофіпольці. Тож цього ж дня зібралися разом аби спільно відзначити 32-річницю з дня найстрашнішої техногенної катастрофи ХХ століття. Помолилися за вічний спокій тих. хто відійшов в засвіт  разом з отцем Іваном у Теофіпольському Божому Храмі.

За традицією, відбулося вшанування ліквідаторів чорнобильського лиха у дитячій музичній школі. Щиро дякували їм за високу громадянську позицію керівник апарату РДА Олена Ковцун та заступник голови районної ради Роман Непотас. Бо ж у найтяжчу пору весни і літа 1986 року проводили радіаційну розвідку, забезпечували виконання важливих державних рішень і проведення робіт у 30-кілометровій зоні, яких вимагала обстановка. Кожен з ліквідаторів покладав на вівтар Вітчизни свої знання, сили і здоров’я.

Роман Григорович, зокрема, наголосив, що на районному рівні прийнята Програма підтримки Теофіпольської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». На поточний рік виділено 25 тисяч гривень. Відмітив, що сьогодні ми поминаємо тих людей, в кого «мирний» чорнобильський атом забрав життя, ми підтримуємо тих співвітчизників, чиє здоров’я донині несе відбиток страшної аварії. В серцях наших вічно житиме пам'ять про людей, які врятували світ.

Від голови районної ради Андрія Петринюка, депутатського корпусу, від себе особисто від душі побажав шановним ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, їхнім родинам міцного здоров’я, щастя, добра та благополуччя, достатку в оселях. Хай ніколи не затьмарюється мирне небо над нашою Україною, а пам'ять про жах Чорнобиля навчить нас цінувати мир, спокій і квітучу весну.

Лунали для шанованих наших чорнобильців-ліквідаторів і музичні дарунки від аматорів художньої самодіяльності районного будинку культури.